Trafik Konisi ile Güvenlik Risklerini Ortadan Kaldırın

Kategori: Trafik Otopark Malzemeleri | 0

trafik-konisi-ile-guvenlik-risklerini-ortadan-kaldirin-

Trafik konisi, sürücülerin ve yayaların güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılan bir trafik malzemesidir. Trafik dubası araç trafiğinin yoğun olduğu otoyolları başta olmak üzere cadde ve sokaklarda da yaygın olarak kullanılmaktadır. Geçici yol kapamalarında, yol yapım çalışmalarında yayaları ve araçları yönlendirmek amaçlı trafik konileri kullanılmaktadır. İnsanların emniyetini sağlamak ve oluşabilecek trafik kazalarının önüne geçmek için trafik dubalarının kullanılması zorunludur. Trafik dubaları sağlam ve dayanıklı yapısıyla dikkat çekmektedir. Trafik konisi üretimi sırasında daha çok PVC plastikten üretim yapılmasının yanı sıra PE ve PPC plastik ham maddesi kullanılarak da trafik dubası imalatı yapılmaktadır.

Trafik Dubası Kullanım Alanları

Trafik dubası kullanımının temel amacı oluşabilecek hasarların önüne geçerek emniyeti sağlamaktır. Yalnızca trafik akışını kontrol etmek değil yaya ve sürücüleri uyarmak amacıyla da kullanılmaktadır. Kimi zaman yol yapım çalışmasının habercisi olan trafik dubaları kimi zamanda otoyollarda şerit ayırmak ve şerit düzenini sağlamak amacıyla karşımıza çıkar. Genel olarak trafik dubalarının kullanım alanına baktığımız zaman; Trafik akışını kontrol etmek, yol ve şantiye alanlarında tehlikeli durumların bildirilmesini sağlamak ve geçici olarak kapatılan alanlara dikkat çekmek için trafik dubaları kullanılmaktadır.

Trafik Konisi Çeşitleri

Temel anlamda çok çeşitli alanlarda kullanılan trafik hunilerinin farklı uzunluklarda ve çeşitte üretilmektedir. Trafik konilerinin çeşitleri ise; eko plastik trafik konisi, kırılmaz trafik konisi ve reklam konisi olarak kullanım alanına göre çeşitleri bulunmaktadır. Trafik konisinin kullanılacağı alana göre seçim yapabilirsiniz. Trafik konileri çeşitlerinin aynı zamanda taban kısmı ağırlıklı veya ağırlıksız olarak bulunmaktadır. Rüzgâr vb. hava koşullarının uygun olmadığı noktalarda trafik konisinin yerinden oynamaması için ağırlıklı trafik konileri tercih edilebilir.

Trafik Konisi Boyutları

Trafik hunisi uzunlukları da farklılık göstermektedir. Trafik konisi 90 cm, trafik konisi 75 cm, trafik konisi 50 cm, trafik konisi 52 cm ve trafik konisi 30 cm olarak trafik konisi uzunlukları değişiklik göstermektedir. Trafik konisinin gece görüşlerinde dikkat çekmesi gerektiği durumlarda reflektifli trafik konisi kullanılması gereklidir.

Trafik Konisi Fiyatları

Trafik konisi fiyatları üretimi sırasında kullanılan ham maddesine göre değişiklik göstermektedir. Trafik konisi çeşitleri ve uzunluğuna göre farklılık gösterir. Trafik koni fiyatlarını öğrenmek ve trafik güvenlik malzemelerini satın almak için CrossRoad Trafik ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın