Toplu Konutlar ve Site Güvenliği için Gerekli Olan Trafik Güvenlik Malzemeleri

Kategori: Trafik Otopark Malzemeleri | 0

toplu-konutlar-ve-site-güvenligi-icin-gerekli-olan-trafik-guvenlik-malze...

Toplu konutlarda araç trafiğini kontrol altına almak ve site sakinlerinin güvenliğini sağlamak adına site içerisinde trafik malzemelerinin kullanılması gereklidir. Toplu konut projelerini yürüten inşaat firmalarının site inşaatı bitiminde çevre düzenlemelerine başladıktan sonra trafik malzemelerini temin ederek projelerine uygulamaları gereklidir. Site içinde araç ve site sakinlerinin güvenliğini sağlamak için gerekli olan trafik malzemelerini sizlerle paylaşalım;

Site içi Yol Güvenliğini Sağlayalım;

Site içinde, giriş ve çıkışlarda araçları kontrol etmek ve site içindeki hız limitini ayarlamak için yol güvenlik malzemeleri kullanılmalıdır. Araçların girişini kontrol etmek, site içi park alanlarını düzenlemek için delinatörler kullanılmaktadır. Delinatör 75 cm, delinatör 45 cm ve delinatör 100 cm gibi farklı boyutlarda bulunan delinatör çeşitleri kullanıldığı alana göre uzunlukları seçilmelidir. Delinatör alt kısmına takılabilen tabanlıklar sayesinde delinatörleri şerit ayırıcı olarak da kullanabilirsiniz. Site içinde gidiş – dönüş yolunu ayırmak ve güvenliği sağlamak için esnek şerit ayırıcı delinatörleri kullanabilirsiniz.

Geçici yol çalışmalarında ve site girişinde trafiği yönetmek için ise trafik konisi veya trafik dubaları kullanılmaktadır. Site içinde yapım çalışmaları sırasında site sakinlerinin güvenliğini sağlamak ve araçları yönlendirmek amaçlı trafik konisini kullanabilirsiniz. Eğer trafik konisini konumlandıracağınız noktada rüzgar var ise ağırlık tabanlı trafik konilerini kullanmanız daha sağlıklı olacaktır.

Site içinde araçların hız limitlerini kontrol etmek ve yayaların site içinde rahat bir şekilde gezinmelerini sağlamak için hız kesiciler kullanılmalıdır. Blok kapı girişlerinde araçların hız limitini azaltması için kapı giriş yakınlarına kauçuk hız kesici veya plastik hız kesiciler kullanılmalıdır. Ayrıca site güvenliği için aldığınız yol kasislerinin hız kesici yönetmeliğine uygun olduğuna dikkat etmelisiniz. Yönetmeliğe uygun üretilmeyen hız kesiciler araçlar için kaza riski oluşturmaktadır.

Bilgilendirici Levhalar;

Sitede uyulması zorunlu olan kuralları ve site sakinlerinin bilgilendirilmesi için yardımcı trafik güvenlik levhaları kullanılmalıdır. Site içi azami hız sınırlaması, mecburi yön levhaları, kaygan zemin uyarı levhaları olmak üzere birçok bilgilendirici levha temin edilmelidir. Blog içerisinde yangın merdivenlerini ve acil çıkışları göstermek amaçlıda bilgilendirici trafik işaretleri kullanılmalıdır.

Toplu konut inşaatı alan firmalar ve site yöneticilerinin araç ve site sakinlerinin güvenliğini sağlamak amacıyla kullanması gereken tüm trafik malzemelerini Crossroad Trafikte bulabilir. Trafik malzemelerini toptan fiyatıyla dilediğiniz adette alabilirsiniz. Trafik malzemeleri fiyatlarını öğrenmek ve bilgi almak için Crossroad Trafik ile 0542 239 42 09 telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın