Otoparklarda Araç Güvenliğini Otopark Malzemeleriyle Sağlayın !

Kategori: Trafik Otopark Malzemeleri | 0

otoparklarda-arac-guvenligini-otopark-malzemeleriyle-saglayin

Otopark işletmecilerinin araç giriş, çıkışlarını kontrol altına alabilmeleri için bazı otopark güvenlik malzemeleri kullanmaları gereklidir. Kullanılan trafik malzemeleri otoparka araç giriş ve çıkışı esnasında sürücüler yönlendirilerek olası kazaların önüne geçmektedir. Otoparka araçların park etmeleri esnasında da park düzenini sağlamak ve araçların park düzenini kontrol etmek için yine otopark malzemeleri kullanılmaktadır. Otoparkların belirlenen yönetmeliğe uyması için başlıca kullanılması gereken otopark malzemeleri; delinatörler, trafik dubaları, dubalı uyarı dikmeleri, otopark kolon köşe koruyucu, yol butonları, yönlendirici trafik levhaları başlıca trafik malzemeleri arasında yer almaktadır.
Otopark delinatörler otopark içinde araçların park yerlerini ayırmak, otopark içi trafik kontrolünü sağlamak, şeritleri ayırmak için kullanılır. Otoparklar için kullanılacak olan delinatörlerin boyutları delinatör 30 cm, delinatör 45 cm, delinatör 75 cm ve delinatör 100 cm olarak değişiklik göstermektedir. Delinatör fiyatları ise seçmiş olduğunuz delinatör uzunluğuna ve özelliğine göre değişiklik göstermektedir.
Trafik konisi genellikle otopark girişlerinde ve otopark içinde yol ayrımı yapmak için kullanılmaktadır. Hava şartlarına dayanıklı olan trafik dubaları açık otopark veya kapalı otopark fark etmeksizin rahatlıkla kullanılmaktadır. Ayrıca çok katlı otoparklarda kat içinde park yeri kalmadığı zaman araçları üst katlara yönlendirmek amacıyla trafik konisi kullanılmaktadır. Trafik dubaları uzunluklarına göre trafik konisi 50 cm, trafik konisi 75 cm ve trafik konisi 90 cm olarak farklılık göstermektedir.
Hız kesiciler otopark girişleri için önemli bir trafik malzemesidir. Otoparkın girişine yakın bir konumda montajı yapılan hız kesiciler araç girişleri ve çıkışları sırasında araçların yavaşlamasını sağlayarak giriş ve çıkış güvenliğini sağlamanıza yardımcı olur. Araçların hız kontrolünü yapabileceğiniz hız kesiciler plastik hız kesici ve kauçuk hız kesici olarak iki farklı malzemeden üretilmektedir. Otoparklar için hız kesici almak isteyenler plastik hız kesicilerini tercih edebilir. Hız kesici yol kasisleri fiyatları almış olduğunuz hız kesici sayısına ve hız kesici boyutuna göre değişiklik göstermektedir.
Otoparklarda araçların park esnasında kolonları çarpmalarında zararın oluşmaması için otopark kolon köşe korumalıkları takılmaktadır. Kolon köşe koruyucuları duvarın ve aracın zarar görmesini engelleyerek güvenliği sağlamaktadır.
Araç stopper trafik malzemesi park yapan sürücülerin sarı çizgiyi geçmesini engelleyerek otopark içi park düzenini sağlamaktadır. Aynı zamanda park halindeki araçlarında güvenliğini sağlayan araç stopper ürünü açık otopark veya kapalı otopark fark etmeksizin her zaman tercih edilmelidir.
Otopark içinde araçların güzergâhını belirlemek için yol bölme butonlarını kullanabilirsiniz. Otopark çizgilerini yol bölme butonları ile destekleyerek sürücülerin otopark içinde rahat gezinmelerini sağlayabilirsiniz.
Başlıca otopark malzemelerine ek olarak otoparkınız için bisiklet parkı, güvenlik aynaları, araç altı arama aynalarını da kullanabilirsiniz. Yönlendirici levhalar kullanarak otopark içinde ve dışında sürücüleri bilgilendirebilirsiniz. Otopark için ihtiyacınız olan tüm otopark malzemelerini CrossRoad Trafik kalitesiyle uygun fiyatlarıyla satın alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın