Hız Kesici Tümsek Yavaşlatıcı Yol Kasisleri

Kategori: Trafik Otopark Malzemeleri | 0

Şehir içi trafikte araçların aşırı hız yapmasını engelleyen hız kesiciler yol güvenliğini sağlayan trafik malzemeleri arasında yer almaktadır. Sürücülerin dikkatsizliklerinin önüne geçmek ve yayaların can güvenliğini sağlamak amacıyla yol kasislerinin bazı noktalarda kullanılması zorunludur. Tümsek yavaşlatıcılar okul geçidi yakınlarında, otopark girişlerinde, site girişinde ve güvenliğin sağlanması gereken birçok noktada yaygın olarak kullanılmaktadır. Hız kesici kasis yönetmeliğine uygun olarak imalatı yapılmayan yol kasislerinin yollarda kullanılması yasaktır. Hız kesici kasis standartlarına uygun olarak üretim yapan firmalardan hız kesicileri temin etmeniz daha doğru olacaktır. Aksi halde fark edilmeyen veya yanlış büyüklükte üretilen hız kasisleri araçların kaza yapmasına neden olabilir.

HİZ-KESİCİLER

Yol Kasisi Hız Kesici Çeşitleri
Yol kasisleri üretimi sırasında kullanılan malzemeye göre plastik hız kesici ve kauçuk hız kesici olarak iki farklı çeşidi bulunmaktadır. Hız kesicinin kullanılacağı alana göre tercih yapılması daha doğru olacaktır. Örneğin; aşırı hız yapılan bir yolda aniden beliren hız yavaşlatıcı yol tümseğini geç fark eden sürücü aracı yavaşlatamazsa olası bir kaza meydana gelebilir. Bu tarz yollarda kauçuk hız kesicinin kullanılması daha yumuşak bir geçiş sağlayacağından dolayı kaza olasılığını da düşürecektir.
Plastik Hız Kesici: Plastik hız kesici yol kasisleri PVC ve PPC ham maddesi kullanılarak üretilen trafik malzemesidir. Plastik yol tümseklerini trafik akışını kontrol etmek istediğiniz ve aşırı hız yapılmasının engellenmesi gereken otopark, okul girişlerinde vb. alanlarda kullanabilirsiniz. Plastik yol kasisini fark etmeyen sürücüler plastiğin sert yapısından dolayı aşırı sarsıntı yaşayabilir. Bu yüzden plastik hız kesici olan noktalarda sürücülerin azami hızlarını yavaşlatması gereklidir. Plastik hız kesicilerin uzunlukları ve kalınlıkları kullanacağınız alana göre farklılık gösterebilir. Gece görüşlerinde sürücülerin plastik yol kasislerini fark etmesi için reflektörlü hız kesiciler kullanılması gereklidir.
Kauçuk Hız Kesici: Kauçuk malzemeden yapılan hız kesici esnek ve yumuşak yapısıyla dikkat çekmektedir. Kauçuk hız kesiciler okul geçitleri, hastane girişleri, site girişleri ve otopark girişleri başta olmak üzere birçok noktada kullanılabilir. Yaya güvenliğinin sağlanması gereken noktalarda kauçuk hız kesicilerin kullanılması gereklidir. Kauçuk hız kesiciler uzunluk ve genişlik bakımından farklılık göstermektedir. Ayrıca gece görüşlerinde kauçuk hız kesicinin fark edilmesi için gerekli aydınlatmalar yapılmalı veya reflektörlü kauçuk hız kesici kullanılmalıdır.
Plastik hız kesici veya kauçuk hız kesici fark etmeksizin yol kasisi yanında hız kesici başlığını da almanız gereklidir. Hız kesicinin başına ve sonuna eklenen bu başlıklar kenar kısımlarından geçen araçların lastiklerinin zarar görmesini engellemektedir.
Hız Kesici Tümsek Yavaşlatıcı Fiyatları
Hız kesici fiyatları çeşidine ve hız kesicinin uzunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Hız kesici standartlarına ve yönetmeliğine uygun olan yol kasislerini ve ihtiyacınız olan diğer trafik güvenlik malzemeleri için CrossRoad Trafik ile iletişime geçebilirsiniz.. Hız kesici fiyatlarını öğrenmek ve satın almak için 0542 239 42 09 telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın