Delinatör ve Uyarı Dikmesini Kullanabileceğiniz Kritik Noktalar

Kategori: Trafik Otopark Malzemeleri | 0

delinator-ve-uyari-dikmesini-kullanabileceginiz-kritik-noktalar

Trafik malzemeleri özellikle şehir içi trafiğinin yoğun olduğu noktalarda kullanılarak sürücülerin uyarılmasını ve yayaların güvenliğini sağlamaktadır. Çevre düzenlemesi için de kullanılan trafik malzemeleri özel işyeri önü, hastane çevresi, inşaat firmaları ve otopark işletmecileri tarafından tercih edilmektedir. Trafik malzemeleri kullanım amacı ve çeşitlilik bakımından farklılık göstermektedir. Yaygın olarak tercih edilen delinatör, trafik konisi, uyarı dikmesi ve hız kesici trafik malzemeleri birçok kritik noktada araç ve yaya güvenliğini sağlamaktadır. Uyarıcı işlevi bulunan trafik malzemeleri özellikle görüş mesafesinin azaldığı yağışlı havalarda ve gece sürüşlerinde sürücülerin hata yapma oranını düşürmektedir.

Delinatör, esnek plastik malzemeden üretilmekte olup genellikle şerit ayırıcı olarak iş sahaları, otopark ve site içinde kullanılmaktadır. Delinatörler genellikle turuncu renkte olup kırmızı, sarı, siyah ve beyaz gibi farklı renkleri de bulunmaktadır. Delinatörler farklı uzunluk ve kalınlıkta olup kullanılacak alana göre uzunluk tercih edilmektedir. Delinatör 30 cm daha çok cadde ve sokak içinde araç park edilmemesi gereken noktalara montajı yapılmaktadır. Delinatör 45 cm ve delinatör 75 cm ise genellikle otopark içinde park alanlarını yönlendirmek, otopark girişinde şeritleri belirlemek ve şantiye girişlerinde iş makinalarını yönlendirmek amacıyla kullanılmaktadır. Delinatör 100 cm ise genellikle şehir dışı trafiğinde yol yapım çalışmalarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Delinatör montajı için ürün üzerinde bulunan 4 delik sayesinde 4 dübel ve vida ile birlikte istenilen zemin üzerine rahatlıkla monte edebilirsiniz. Delinatöre aşırı yüklenme olmadığı sürece uzun süre kullanılabilecek dayanıklı bir yapıya sahiptir. Delinatörlerin alt kısmına kısa taban ve uzun taban takarak tabanlı şerit ayırıcı olarak da kullanabilirsiniz. Delinatör üzerinde bulunan reflektif bant görüş açısını arttırmaktadır. Delinatör fiyatları ise özelliklerine göre değişim göstermektedir.

Uyarı dikmesi demonte bir yapıda olup genellikle geçici çalışmalar ve konum değişikliği yapılacak işlemlerde kullanılmaktadır. Uyarı dikmeleri ayrıca bilgilendirme amaçlı kullanmak için trafik işaretlerini de takabilirsiniz. .Uyarı dikmesi üzerinde koni kancasıyla rahatlıkla reklam levhası veya trafik işaretlerini takabilirsiniz. Dubalı uyarı dikmesini genellikle park yapılmaz alanlarında, karayollarında yol yapım çalışmalarında, otopark girişlerinde ve hastane gibi özel mülkiyet alanları girişleri gibi kritik noktalarda kullanabilirsiniz. Dubalı uyarı dikmesinin altında bulunan ağırlıklı duba sayesinde hava koşullarından kolay kolay etkilenmez. Ehliyet sürücü kursları sürücü adaylarına park eğitimleri verirken dubalı dikmeleri kullanmaktadır. Uyarı dikmesi fiyatları ise taban yapısına, dikmenin uzunluğuna ve özelliklerine göre değişim gösterir.

Dubalı uyarı dikmesi ve delinatöler ortak kullanım alanları olan trafik malzemeleridir. Genellikle birlikte kullanıldığı ve ayrıca yanında trafik konisinin de kullanıldığı alanlar bulunmaktadır. Birçok kritik noktada hayat kurtarıcı olarak kullandığınız delinatör ve uyarı dikmesi başta olmak üzere otopark malzemeleri, trafik malzemelerini Crossroad Trafik’ten uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın