Delinatör Nedir?

Kategori: Trafik Otopark Malzemeleri | 0

Delinatörler ile Kritik Noktalarda Güvenliği Sağlayın

delinatorler
Delinatör, trafik ve iş güvenliğini sağlayan bir trafik malzemesidir. Delinatörler genellikle otoyol, otopark, inşaat sahası, cadde ve sokak başında araçları yönlendirmek amaçlı kullanılmaktadır. Delinatörler zemin üzerine sabitlendiğinden dolayı sabit duba olarakta bilinmektedir. İstenilen konuma sabitlenerek kullanılan delinatörler sürücüleri ve yayaları uyararak olası kazaların önüne geçmektedir. Delinatör TPU (Termoplastik Poliüretan) malzemeden üretildiğinden dolayı esnek bir yapıya sahiptir. Delinatörün esnek yapısı sayesinde araç veya yaya çarpması durumunda çevreye zarar vermez ve kırılma söz konusu olmaz. TPU malzemesinin yanı sıra PE ve PU malzemesi kullanılarak üretilen delinatörler de bulunmaktadır.

Delinatör Çeşitleri

Delinatörler kullanılacak alana göre farklı çeşitte ve özellikte üretilmektedir. Delinatör çeşitlerine geçmeden önce delinatörlerin farklı uzunluklarda üretildiğini vurgulamak isteriz. Delinatör 30 cm, delinatör 45 cm, delinatör 75 cm ve delinatör 100 cm olmak üzere delinatör uzunlukları değişmektedir. CrossRoad Trafik olarak delinatör çeşitleri arasında esnek delinatör ve demonte delinatör çeşitlerini sizlere sunmaktayız. Esnek delinatörler alt kısmında bulunan 3 vida delikleri sayesinde zemin üzerine sabitlenir.

Esnek delinatörler daha çok aparman önü, işyeri önü, inşaat sahası girişi ve otoparklarda kullanılmaktadır. Demonte delinatörler alt kısmında bulunan taban sayesinde dik konumda kalarak uyarıcı görevi görmektedir. Geçici yol kapaması, yol çalışması gibi kısa süreli kullanımlarda demonte delinatörler kullanılmaktadır.Delinatör çeşitleri ayrıca reflektifli ve reflektifsiz olarak da bulunmaktadır. Işıklandırma bakımından yetersiz olan otoyol ve caddelerde kullanılan delanatörlerin reflektifli olmasına dikkat etmelisiniz.

Delinatör Fiyatları

Delinatör fiyatlarının belirlenmesine delinatör üretiminde kullanılan malzeme, delinatörün çeşidi ve delinatörün uzunluğu etki etmektedir. CrossRoad Trafik olarak sizlere en uygun fiyatlı delinatör çeşitlerini sunmaktayız. Uygun fiyatlı delinatörler ve trafik güvenlik malzemeleri CrossRoad Trafikten isterseniz toptan isterseniz de perakende satın alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın