Belediyelerin Yol Yapımı Sırasında Kullanması Gereken Trafik Güvenlik Malzemeleri

Kategori: Trafik Otopark Malzemeleri | 0

yol-yapimi-sirasinda-kullanılmasi-gereken-trafik-guvenlik-malzemesi

Belediyeler yol yapım çalışması ve çevre düzenlemesi çalışmalarında bulunarak bölgede yaşayan halkın can ve mal güvenliğini sağlarken refah seviyesini yükseltecek faaliyetlerde bulunmaktadır. Belediyelerin kendi bünyesinde barındıkları personel veya yüklenici firma ile birlikte etkileşimli olarak çalışıp ilçe içerisindeki yol güvenliğini trafik malzemeleri kullanarak sağlamalıdır. Trafik malzemeleri şehir içinde ve şehir dışında karayollarında araç ve insanların can güvenliğini sağlamaktadır. Özellikle ilçe nüfusunun fazla olduğu bölgelerde insanların yönlendirilmeye ve bilgilendirilmeye daha çok ihtiyacı vardır. Yoğun trafik oluşan kritik noktalarda ve yapım çalışmaları sırasında trafik malzemeleri kullanılmalıdır. Bölge içindeki trafikte şerit ayırıcı olarak kullanarak araçların yönlendirmesini yapmak için delinatör ve uyarı dikmelerini kullanılır. Kazı çalışması, yol düzenlemesi, iş sağlığı ve güvenliği sağlanması gereken noktalarda hız kesiciler ve trafik konileri tercih edilmektedir.

Bölge kapsamı içerisinde bulunan kara yolları yapım ve onarım çalışmaları belediyeler tarafından gerçekleştirilir. Belediyeler yapılması gereken çalışmaları ihale usulü ile yüklenici firmalara verebilirken kendi bünyesinde bulunan personeller tarafından da bu işlemleri yaptırabilir. Yol yapımı sırasında trafik konisi trafik malzemesi kullanılmaktadır. Trafik hunisinin kendi ağırlığının olmasından dolayı aşırı rüzgar olmadığı sürece sabit olarak kalabilmektedir. İlçe içerisinde gerçekleşecek olan yol yapım çalışmalarında trafik hunisinin çeşitlerinden kullanarak ilçe sakinlerini var olan durum hakkında bilgilendirme sağlayabilirsiniz. Trafik konisi 90 cm, 75 cm ve 50 cm olarak farklı uzunluklarda üretilmektedir. Yol yapım çalışmalarında uzaktan araçların fark etmesi için en az trafik konisi 75 cm çeşidini kullanmanızda fayda var. Trafik hunisi fiyatları da uzunluk ve özellik bakımından değişkenlik göstermektedir.

Delinatör ise şehir içinde daha çok şerit ayırıcı olarak kullanılmaktadır. Bölge içinde refüj başlarında, kavşak çevresinde ve şerit daralması gereken noktalarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Delinatörlerin alt kısmında bulunan montaj delikleri sayesinde 3 veya 4 vida ile birlikte yere rahatlıkla sabitlenmektedir. Özellikle uzun sürecek tesis veya merkez yapımları sırasında iş sahasının etrafını ve yol güzergahı yakınlarına delinatör montajı yapılarak araçların yönlendirmesi yapılmaktadır. Delinatörler esnek ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Delinatör satın almak için kaliteli üretim yapan bir firmayı tercih ettiyseniz uzun süre sorunsuzca kullanabilirsiniz. Delinatörlerin fiyatları da özellikleri bakımından farklılık göstermektedir.

Yapım ve onarım çalışmalarında uyarım amaçlı başlıca delinatör ve trafik hunisi kullanılmasının yanı sıra uyarı dikmeleri de alternatif olarak tercih edilmektedir. Uyarı dikmeleri altında bulunan dubalar sayesinde trafik hunisi gibi demonte olarak kullanılabilir. İstenildiği zaman geçici onarım çalışmalarında uyarı dikmesi tercih edilmektedir. Uyarı dikmesi üzerinde bulunan kancaya trafik işaretleri takılabilir ve araçların bilgilendirmesi sağlanabilir.

Belediyelerin bölge içerisinde araçların hız kontrolünü sağlayarak yayaların can güvenliğini korumak için belirli noktalara hız kesicilerin montajı yapılmalıdır. Özellikle okul çevresi, özel tesisler, park alanları ve gösteri merkezleri giriş – çıkışlarına yakın yol güzergahlarında hız kesiciler kullanılmalıdır. Şehir içinde daha çok kauçuk hız kesiciler kullanılırken otopark gibi kapalı alanlarda ise plastik hız kesiciler kullanılmaktadır. Hız kesici ve hız kesici başlıkları ayrı olarak satılmakta olup istenilen uzunlukta ve adette alınabilir.

Belediyelerin bölge içinde yol güvenliğinin sağlanması ve trafiğin kontrol altına alınması için ihtiyaçları olan trafik malzemelerini Crossroad Trafik’ten satın alabilirsiniz. Şehir içi trafiğini düzenleyecek trafik güvenlik malzemeleri fiyatlarını öğrenmek ve bilgi almak için 0 (212) 931 01 66 danışma hattımızı arayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın