Araçların Hız Kontrolünü Sağlamak için Hız Kesici Yol Kasislerini Kullanın!

Kategori: Trafik Otopark Malzemeleri | 0

araclarin hiz kontrolunu saglamak icin hiz kesici yol kasisleri - Araçların Hız Kontrolünü Sağlamak için Hız Kesici Yol Kasislerini Kullanın!

Hız kesiciler şehir içi trafikte kritik noktalarda araçların hızlarını yavaşlatmasını ve kontrollü geçiş yapmalarını sağlayan bir trafik malzemesidir. Trafik kurallarını hiçe sayarak şehir içi trafikte hız yapan sürücülerden dolayı trafik kazaları kaçınılmaz oluyor. Dikkatsizlik ve aşırı hızdan kaynaklanan trafik kazalarının önüne geçmek için hız kesiciler ile önlem alınması gereklidir. Hız kesicilerinin kullanıldığı alanlarda araçların azami hız kurallarına uymaları sağlanır. Hız kesiciler yapıldığı malzemeye göre değişiklik göstermektedir. Hız kesicilerinden plastik hız kesici ve kauçuk hız kesici çeşitlerini şehir içi trafikte hız kontrolünü yapmak için kullanabilirsiniz. Plastik ve kauçuk malzemenin yanı sıra beton ve asfalt hız kesicilerde bulunmaktadır.

Hız Kesici Kasis, Yol kasisi olarak da adlandırılan hız kesicileri satın alırken yönetmeliklere uygun olarak üretilmesine dikkat etmelisiniz. Standartlara uygun olarak üretilmeyen yol kasisleri trafik kazalarını meydana getirmektedir. Yol kasisinin gerektiğinden büyük olması veya küçük olmasından dolayı araçların geçişi sırasında kaza meydana gelebilir. Küçük veya dikkat çekmeyen yol kasisi sürücülerin fark etmemesini ve hız kontrolünü sağlamalarını engellemektedir.

Üretildiği Malzemeye Göre Hız Kesici Çeşitleri

Plastik hız kesiciler PPC ve PVC plastik malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Plastik hız kesicilerin sert yapısından dolayı araçların geçişi sırasında sarsıntı yaratır. Yükseklik ve genişlik bakımından farklı modelleri bulunan plastik hız kesiciler otopark giriş – çıkışlarında, toplu konut site girişlerinde, okul vb. kurumların girişlerine yakın noktalarda kullanılabilir. Plastik hız kesicilerin gece görüşlerinde fark edilmesi için üzerinde yansıtıcı malzeme bulunması gereklidir. Plastik yol kasisleri üzerine reflektif bant veya reflektör kullanılarak gece görüşlerinde dikkat çekmesi sağlanır. Farklı ebatlarda bulunan plastik hız kesiciler parçalar halinde bulunur ve bir araya getirilerek bir bütün set şeklini alır. Plastik hız kesicilere ayrıca plastik hız kesici başlıkları almanız gereklidir. Araçların hız kesici bitiş noktasından geçerken tekerleklerin zarar görmemesi için plastik hız kesici başlık kullanılması gereklidir. Plastik hız kesici fiyatları almış olduğunuz parça sayısı ve özelliğine göre değişiklik göstermektedir.

Kauçuk hız kesici yumuşak bir yapıya sahip olan kauçuk malzeme türleri kullanarak üretilmektedir. Kauçuk hız kesici yol kasisleri de farklı genişlik ve uzunlukta bulunmaktadır. Kauçuk hız kesiciler üzerinden geçen araçların hızları yüksek olsa dahi plastik malzemeye göre daha yumuşak bir geçiş sağlamaktadır. Parçalar halinde satılan kauçuk yol kasislerini birleştirerek yol boyunca istenilen uzunlukta bir set oluşturabilirsiniz. Kauçuk hız kesicileri şehir içi trafikte, otoparklarda ve site girişlerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Set halinde oluşturduğunuz yol kasisinin başlangıç ve bitiş noktalarına kauçuk hız kesici başlığı takmanız araçların zarar görmesini engelleyecektir. Kauçuk hız kesici fiyatları almış olduğunuz hız kesici adedine, özelliğine ve büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Hız kesici yol kasisleri imalatçıları arasında yer alan Crossroad Trafik sitesinden hız kesici çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Toptan fiyatıyla istediğiniz adette hız kesici satın alabilirsiniz. Hız kesici fiyatlarını öğrenmek ve size özel teklif hazırlanmasını isterseniz 0542 239 42 09 danışma hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz

Bir Cevap Yazın