Araç ve Yayaların Güvenliğini Sağlayacak 4 Önemli Trafik Malzemesi

Kategori: Trafik Otopark Malzemeleri | 0

Trafik malzemeleri şehir içi kara yollarında yapılan çalışmalarda araç ve yayaların uyarılmasını sağlamaktadır. Trafik malzemeleri can güvenliğinin risk altında olabileceği durumların önüne geçerek sürücü ve yayaları uyarmaktadır. Otopark, toplu konut ve yol yapım çalışmaları başta olmak üzere trafik malzemeleri birçok alanda zorunlu olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda sokak ve caddelerde araçların kontrolünü sağlamak ve bilgilendirmek için tercih edilmesi gereken trafik malzemeleri bulunur. Kullanılması gerekli olan trafik malzemeleri temin edilmediği zaman araçların kontrolü sağlanmakta zorlanılır. Bunun sonucunda yayaların geçiş güzergahlarında can güvenliği risk altında olacaktır. Araç ve yayaların bilgilendirmesini, herhangi bir yol çalışmasında uyarılmasını ve yönlendirmesini sağlayan 4 önemli trafik malzemesinin kullanılması gereklidir.

Trafik dubası geçici yol kapatmalarında, otopark girişlerinin kontrolünde, site girişlerinde, cadde ve sokaklarda kullanılan önemli bir trafik malzemesidir. Trafik konisi olarak da bilinen trafik dubaları üzerinde bulunan reflektif bant veya kedi gözü sayesinde gece sürüşlerinde dahi sürücüleri ve yayaları uyarmaktadır. Trafik dubaları çeşitleri bakımından farklılık gösterir ve kullanıldığınız alana göre seçim yapmanız gereklidir. Kırılmaz trafik konisi, Plastik trafik konisi ve reklam konileri olarak sizlere farklı çeşitler sunulmaktadır. Bu trafik konisi çeşitleri arasından trafik konisi 50 cm, trafik konisi 75 cm, trafik konisi 90 cm olarak uzunlukları değişim göstermektedir. Eğer ki trafik dubasını kullanacağınız alanda sürücülerin görüş açısını kapatacak bir etken varsa trafik konisi 90 cm kullanmanız daha yararlı olacaktır. Trafik konisinin hava şartlarından etkileneceği ve devrilebileceği durumlarda ağırlıklı trafik konisi veya yere sabitlenebilen delinatörler kullanılması gereklidir.

Delinatörler zemin üzerine sabitlendiği için uzun süreli çalışmalarda, şerit ayrılması gereken noktalarda, refüj başı gibi alanlarda sıklıkla kullanılan trafik malzemesidir. Delinatör alt kısmında bulunan 3 bölgeden zemin üzerine vida yardımıyla kolaylıkla delinatör montajını yapabilirsiniz. Delinatörler üzerinde reflektif bant olanların yanı sıra reflektifsiz de bulunmaktadır. Ancak gece sürüşlerinde araçların ve yayaların uyarılmasını sağlamak için reflektifli delinatör kullanmanız gereklidir. Farklı renk seçenekleri bulunan delinatörler uzunluklarına göre de farklılık gösterir. Delinatör 30 cm, delinatör 45 cm ve delinatör 75 cm çeşitlerinin yanı sıra delinatör 100 cm uzunluğu olmak üzere dört farklı uzunlukta delinatör bulunur. Delinatör fiyatları ise seçmiş olduğunuz delinatör uzunluğuna göre değişir.

Hız kesiciler özellikle sokak aralarında, otopark girişlerinde araçların aşırı hız yapmasını engellemektedir. Sokak ve caddelerde kullanılan hız kesiciler genellikle çocuk oyun parkları girişlerinde, okul girişlerine yakın yollarda sıklıkla kullanılmaktadır. Aşırı hız yapılmasını engelleyerek yayaların can güvenliğini sağlayan hız kesiciler kauçuk hız kesici ve plastik hız kesici olarak iki farklı çeşitte üretilmektedir. Sokak, cadde ve site içi güvenliğinin sağlanmasında genellikle kauçuk hız kesici kullanılırken otopark içinde ve giriş çıkışlarında plastik hız kesici kullanılmaktadır. Tümsek yavaşlatıcı olarak da bilinen hız kesici fiyatları çeşidine ve aldığınız adet sayısına göre farklılık gösterir.

Uyarı dikmesi araç ve yayalara bilgilendirmesini sağlamak için kullanılmaktadır. Uyarı dikmelerinin altında bulunan duba sayesinde devrilme yapmaz. Uyarı dikmesinin üzerinde bulunan kanca üzerine trafik işaretleri takılarak sürücünün hangi yöne gitmesi gerektiğini, kaç km hızla seyir halinde olacağını ve şerit daralması bilgilendirmesi yapılır. Uyarı dikmesinin kancasına dilerseniz plastik zincir takarak birden fazla uyarı dikmesini bir araya getirerek bina veya iş yeri önünde park edilmez olarak kullanabilirsiniz.
Araç ve yaya güvenliğini sağlamanız için kullanacağınız kaliteli ve dayanıklı trafik malzemelerini Crossroad Trafik’te bulabilirsiniz. Trafik malzemesi fiyatlarını öğrenmek ve sipariş vermek için 0542 239 42 09 telefon numarasından ücretsiz danışma hattımızı arayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın